Kompozycja suszonych kwiatów na tle analogowego zegara.

Seniorzy w “Domu Chemika”

„Wesoła Wdówka” to najsłynniejsze sceniczne dzieło Franza Lehára. 20 października 2018 r. puławski Dom Chemika gościł artystów z Tarnopola, którzy zaprezentowali tę operetkę. Wśród kilkusetosobowej widowni zasiedli także uczestnicy Klubu Seniora w Górze Puławskiej.

Centralną postacią spektaklu jest Hanna Glawari – przecudnej urody wdowa po bankierze, która przybywa do Paryża. Z uwagi na posiadany majątek staje się ona uczestniczką intrygi politycznej: spiskujący chcą ją wydać za mąż za rodaka – aby majątek został w księstwie Hanny. Tło tej opowieści stanowi niepowtarzalna atmosfera paryskich kabaretów oraz klimat nieskrępowanej zabawy. Niewykluczone jednak, że jest odwrotnie: tłem jest sama opowieść, a w centrum znajduje się paryski styl smakowania życia. To historia o miłości i wierności, o prawdzie i grze pozorów, o potrzebie relacji między kobietą i mężczyzną, która – wolna od interesowności – przynosi szczęście.

Produkcja Wojciecha Mrozka zachwyciła swoim rozmachem. Uczestnicy Klubu Seniora mogli posłuchać pięknych przebojów (Ach, kobietki, Usta milczą, dusza śpiewa). Na scenie zaprezentowało się kilkunastu artystów: soliści, tancerze oraz zespół muzyczny.

 

https://www.gops.pulawy.pl/wp-content/uploads/2017/12/efs960.jpg